středa 2. února 2011

První, nutný rozhled

Už dlouho jsem uvažoval o založení blogu, minimálně poslední půlrok, ale nikdy jsem se k tomu nedokopal. Napadalo mě to hlavně, když jsem přicházel na různé zajímavé souvislosti ve věcech, o které se zajímám. A tak jsem si řekl, že by nebylo od věci se o ně podělit s více lidmi.
Od realizace mě odrazovala hlavně lenost - můj největší nepřítel. Dnes jsem k založení blogu našel dobrou příležitost, a to mé narozeniny, kdy jsem dosáhnul 20. roku, proto tedy ten název, aby si náhodou někdo nemyslel, že to pramení z nějaké fascinace tímto již dávno nepoužívaným platidlem :). Krom lenosti mě také odrazovaly poměrně romantické představy o zakládání blogu, konkrétně, že bych musel umět HTML nebo podobné srandy. Ale to jsem zaspal dobu. S Bloggerem stačí napsat jméno, z fleku vybrat design a člověk může psát. Nádhera.
Je mi jasné, že minimálně zezačátku mě nikdo nebude číst, ale bylo by fajn si tu časem vytvořit alespoň menší skupinku lidí, co si občas prolétne mé výtvory a popřípadě je okomentuje. To je to, co mě na blogu láká nejvíc - interakce s okolím, diskuze, nacházení spříznených duší, střet pohledů.
Jsem mladý (aneb -cet ještě není -desát) a (naštěstí) zvídavý muž, co se rozhlíží možná i tam, kde nemá. Hodlám tedy psát o docela různých věcech, co se týkají mého života (tedy u blogu zřejmě nic zvláštního). Zejména to bude o mých zájmech, jako je hudba, film, literatura nebo třeba internet - na něm totiž trávím docela dost času, někdy až příliš, takže si zřejmě čas od času neodpustím nějakou tu perličku.
A vůbec, obsah se zkrátka musí vyvrbit sám od sebe. Vzhůru do dnů dvacetiletých.

Žádné komentáře:

Okomentovat