pondělí 7. března 2016

Cigarettes After Sex a všelijaká Praha

Po celých 5 letech se vracím jako dvacetník v plné ráži 0.25, abych propálil vaši mysl cigaretami po sexu. Tedy, Cigarettes After Sex, 3. března '16, Praha.

S cigaretami je to trochu záhada. Přišel jsem na ně přes related/recommended videos na YouTube, tedy videa, co se vám nabízí po pravém boku stránky nebo na homepage. Už ani nevím, na co jsem se původně díval/co jsem poslouchal, ale u cigaret mě přilákal název skupiny i obrázek videa, který se ukázal být cover fotkou EP "I." a mj. fotkou Mana Raye. Jakmile jsem si pustil první písničku, věděl jsem, že už mě cigára mají. Jen posuďte sami;

Cigarettes After Sex - Nothing's Gonna Hurt You Baby


Melancholická nálada zakouřené hospody si vás omotá kolem prstu už prvními tóny temné basové linky. A pak jen klikáte dál a dál, než si je pustíte všechny, a že jich moc není. 

Ale zpátky k oné záhadě. Když se podíváte do komentářové sekce pod videem Nothing's Gonna Hurt You, všimnete si třeba tohoto příspěvku;

I dont know why this was recommended but I like it.

3 komentáře:

 1. Dobré report/ Byl jsem nedávno na Gregu Dullim, taky dobrej diktát. I když bych si možná dal radši tohle.

  OdpovědětVymazat
 2. Abych pravdu řekl, ze stylistického i informačního hlediska mi ten text přijde trochu nevavážený, neucelený (epizoda z návštěvy WC má jeden odstavec, popis koncertu dva, velká první část textu je o proklikávání YT, což pak tematicky neovlivní zbytek [viz "s cigaretami je to záhada"] a popis způsobu objevení není nijak dále reflektován, etc.).

  Na druhou stranu to působí autenticky z hlediska prostého zachycení daného dne a zapamatovaných událostí.

  Sám vlastně preferuji strašně sentimentální a vykonstruované texty, i když má jít o něco natolik subjektivního, jako "osobní report". V takovém kontextu je to fajn.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koncertu se týkají odstavce 4. A co se týče tématu objevení, to jsem vyčerpal právě v té první části, kdy záhadou bylo zjevení se z recommended videos a pak jsem poukázal, že tato záhada je vlastně vynesla nahoru.

   Neměl jsem potřebu se k tomu v 2. části vůbec vracet, protože se týkala bezprostředně toho dne - a dokonce jsem ty části explicitně graficky oddělil, takže téhle kritice příliš nerozumím.

   Je ale pravda, že jsem text měl rozepsaný 3 dny, takže ucelenost mohla utrpět.

   Jinak díky za ohlas.

   Vymazat